Regular Montaj Pastası

GENEL BİLGİLER:
Safteze Regular Hi–Temp Anti-Seize, yüksek sıcaklık ve basınç şartlarında yağlayıcı ve anti–seize olarak koruma sağlar ve metal parçalarda sıkışmayı ve korozyonu önler.

ÜRÜN TANIMI:
Basit, ayrışmayan yapıya sahip formülüyle malzeme yüzeyinde grafit yağlayıcı ve pas önleyici yerine kullanılabilir. Sabunu lityum olan kalınlaştırılmış bir grestir. Bu yüksek performans gresi, yüksek basınçlarda yağlayıcı özellik göstererek sıkışmayı ve kaynamayı engeller. Aynı zamanda malzemede asit veya tuzlu suyun elektrolizi ile olaşabilecek galvanik tortulaşmayı ve aşınmayı önler.

Safteze Regular Anti–Seize, yüksek termal stabiliteye sahiptir. Sertleşmez. Yüksek sıcaklıkta buharlaşmaz. Yüksek ısı dayanımı sayesinde 1100°C ye yakın sıcaklıklarda dahi, karbon füzyonunu ve kaynamayı önler. Kurşun, molibdenum disülfit veya halojen bileşenleri içermez.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Renk : Gümüş Gri
Sıcaklık Aralığı : -54°C ile 1100°C
NLGI Derecesi : 1
Yüzeysel Çekim : 1.2
Penetrasyon : 270 ± 20
Drop Point : 193°C
Flash Point : 260°C
Tanecik Boyutu : Max. (25 µ)
Sürtünme Katsayısı : 0.08

 

AVANTAJLARI:
Plastik parçalarda da metallerde olduğu gibi yağlayıcı, koruyucu ve boşluk doldurucu olarak kullanılabilir. En yüksek performansın alınabilmesi için uygulama yüzeyi düşük kaliteli yağ gres ve partiküllerden temizlenmelidir. Oluşan sürtünmedeki azalma tork geriliminin yaklaşık %20 artmasını sağlar.

KULLANIM ALANLARI:
Eşanjörler, Rulmanlar, Civatalar, Dişliler, Valfler, Menteşeler, Miller.

NOT: Bu ürün saf oksijen sistemlerinde tavsiye edilmez.