Nickel Montaj Pastası

GENEL BİLGİLER:
Safteze Nikel Premium Anti–Seize çok ince saf nikel partikülleri içeren lityum sabunuyla kalınlaştırılmış gresten oluşan tamamıyla pürüzsüz ve ayrışmayan bir formüldür. Bu yüksek performanslı gres ve içerisindeki katı tanecikler yüksek basınç altında yağlama özelliği ile sarmayı, soğuk kaynamayı ve aynı zamanda suyla yıkanmayı ve yol tuzu, asit yağmuru ve tuzlu suyun elektrolizi sonucu oluşan galvanik çukurları önler.

Safteze Nickel Premium Anti–Seize sertleşmez ve mükemmel bir ısı stabilitesine sahiptir. İçindeki partiküller yüksek sıcaklık veya benzeri sebeplerle buharlaşmaz ve özelliklerini yitirmezler. Bu partiküllerin sıcaklığa karşı direnç özellikleri 1450°C’ye kadar olan sıcaklıklarda bile karbonlaşmayı engeller. Bu Anti–Seize bileşiği kurşun, bakır veya molibden disalfit bileşikleri içermez. Nickel Premium MIL–A–907E şartlarını sağlamaktadır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Renk : Gümüş Gri
Sıcaklık Aralığı : -54°C ile 1450°C
Yoğunluk : 1.2 gr/cc
Penetrasyon : 270 ± 20
Drop Point : 193°C
Flash Point : 260°C
Tanecik Boyutu : Max. (25 µ)
Sürtünme Katsayısı : 0.085

 

AVANTAJLARI:
Safteze Nickel Premium Anti–Seize pirinç ve çelik gibi beraber kullanılan çok farklı metaller için önerilir. Çünkü nikel sert bir metaldir ve yüzeylerin birbirine kaynamasını önler. Bu malzeme aynı zamanda paslanmaz çelik gibi yüksek nikel alaşımlı metallerde, titanyum veya diğer sert metallerin bulunduğu yerlerde de kullanılabilir. Nickel Premium Anti–Seize ayrıca amonyum veya yüksek asidite işlemlerinin yapıldığı yakıcı tesislerde, bakır gibi metallerin kullanılamayacağı yerler içinde kullanılabilir. Eğer yüzeyde iri taneli kum veya düşük kalitede yağ/gres bulunmazsa ve çok yüksek performans istenmiyorsa bu yüzeylerin temizlenmesine gerek yoktur. Bu ürün, dişli parçalarda, vana simitlerinde, zincirlerde, yataklarda makaralarda, sıkı geçmelerde, rulmanlarda, yüksek sıcaklık altındaki cıvata ve somunlarda kullanılabilir.

NOT: Bu ürün saf oksijenli sistemlerde önerilmez.